Nadační příspěvky

Kruhy přátel hudby

Formuláře

Vyúčtování

 

půjčovna

button


Zpět

Listina mladých umělců

Listinu mladých umělců vydává každoročně Nadace Český hudební fond na základě usnesení rady KPH pro potřeby hudebních spolků ČR, Kruhů přátel hudby, které se ucházejí o příspěvek NČHF.
Zařazení vystoupení mladého interpreta z aktuální listiny do plánu koncertů je jednou z hlavních podmínek poskytnutí nadačního příspěvku. Rada KPH se tímto způsobem snaží propagovat nejmladší české talentované umělce a pomoci jim při zahájení samostatné koncertní činnosti.

Mladé umělce, většinou studenty nebo čerstvé absolventy vysokých hudebních škol, vybírá rada především na základě výsledků v prestižních mezinárodních interpretačních soutěžích a na doporučení významných vysokoškolských pedagogů jednotlivých oborů.

Umělci jsou na listině uváděni po 3 koncertní sezóny (pokud nepřesáhnou věkovou hranici). Účast na listině může být přerušena například z důvodu studia v zahraničí, mateřské dovolené apod. a interpret je pak zařazen znovu v následující koncertní sezóně.

O podobě listiny pro danou koncertní sezónu rozhoduje rada KPH zpravidla na začátku ledna stávajícího kalendářního roku.

Návrhy kandidátů mohou během celého roku podávat pedagogové, hudební školy, hudební spolky, koncertní agentury, mohou žádat i samotní umělci. K návrhu či žádosti by měl být připojen stručný profesní životopis interpreta, příp. doporučení pedagoga. Věková hranice je 30 let u sólového hráče nebo pěvce a 30 let průměrného věku členů komorního souboru.

Listina mladých umělců 2017/2018

Word Pdf